Principal/Honor Roll List

PRINCIPAL’S LIST/ HONOR ROLL LIST
Charlotte Valley Central School - Marking Period 3
2016-2017


GRADE 12

Principal’s List- Kristen Blake, Morgan Cooper, Kacie Hymers, Marvin Jester, Corey Kopf, Cassie Maidens, Alexandria Ross, Ethan Sellevold, Ashley Venth, Joseph Wisniewski, Kayla Wood, Dorothy Zeisler.

Honor Roll- Sierrah McAdams, Haylee Misner, Bethanie Weand.

 

GRADE 11

 

Principal’s List- Christine Briggs, Trinity Johnson, Scott Lynn, Samantha Mace, Aubrie Malesky, Allison Pierce, Kala Stevens, Tarah Wikoff.

Honor Roll- Charles Blumberg, Ryan Finne, Marina Gorsch, Tyla Layton, Nicholas Lutz, Jozef Rifenbark, Kate Whipple, Dustin Zimmerman.

GRADE 10

Principal’s List- Alexis Cobb, Morgan Pierce, Jessica Roe, Samantha Spina, Gregory Zuill.

Honor Roll- Honnah Garrison, Serena Mead, Madison Pedrick.

 

GRADE 9
Principal’s List- Tanner Cole, Morgan Falcone, Cassie Pierce, Chelsea Waid, Jordan Wamsley, Sheadon Wood.

 

Honor Roll- Madison Andrus, Brandi Swisher.

GRADE 8

Principal’s List- Meghan Carey, Mackenzie Conklin, Connor Curran, Dylan Davi, Kayla Mace, Joseph Ontl, Krystal Poole, Warren Quigley, Matthew Vroman, Zoey Wisniewski.

Honor Roll- Cody Merrihew, Spencer Wilcox, Joshua Worden, Ryan Zuill.

 

GRADE 7

Principal’s List- Seqouia Boynton, Aleigha Brockway, Caitlyn Madison, Anthony Tarzia, Dylan Waid, Alexis Wikoff, Zachery Wikoff.

Honor Roll- Serenity Barker, Michael Bell, Heidi Weand, Jauslin Wood.

 

GRADE 6

Principal’s List- Korbin Andersen, Michael Camarata, Samantha Camarata, Liam Curran, Maison Fuller, Elizabeth Gerster, Sage Mason, Travis Pierce, Jamison Quigley, Dominick Rheel, Kenneth Summers, Cooper Wright.

Honor Roll- Frederick Cargill, Erin Hitt, Kirstyn Roe.

 

GRADE 5

Principal’s List: Robert Alexander, Ethan Barret, Maeve Carey, Johnathan Gonsalves, Elizabeth Hamilton, Cadence Losie, Ezra Ontl, Destiny Tuthill, Trevor Waid, Kailey Whitbeck, Peyton Wikoff, Jessica Zuill.

Honor Roll- Toby Garrison, Joseph Giallanzo, Kevin Newman.

 

GRADE 4

Principal’s List- Kyle Alexander, Natalie Amadon, Lia Boynton, Julianna Burr, Jospehine Butler, Savannah Ferguson, Mackenzie Fuller, Ella Gerster, Summer Gettle, Kayla Gonsalves, Jacob Hannah, Samson Hannah, Ashley Haslam, Dominick Jester, Joshua Jester, Madelynn Joubert, Marcus LaSalle, Abigail Mason, Darrion Matz, Timothy Merwin, Lucas Parks, Jesse Schwabe, Olivia Sperry, Skyra Tarzia, Laila Wheeler, Kailey Weidemann, Kayden Wilcox.

Honor Roll- Elkanah Donadelle, Alexa-Rae Seeley, Christopher Summers.

 

GRADE 3

Principal’s List- Katelynn Ackerman, Hailey Armstrong, Tippah Austin, AnnaLise Beers, James Bell, Leland Boynton, Hannah Camarda, Austin Clark, Destiny Jester, Keira Knox, Sienna Landis, Arrihanna Lorber, Rhianna Mace, Caleb Marino, Hannah Pearson, Virginia Peringer, Aiden Rafferty, Brayden Rafferty, Anthony Rifenbark, Devin Rossbach, Isaac Schriver, Addison Scott, Abigail Vroman, Lila Waid, Rebbecca Weissman, Cole Whitebeck, Carina Worley, Brinlee Wright.

Honor Roll: Padraig Curran, Miley Heck, Sadie Stannard, Kyle Turner,

Colin Walsh-Stannard.